• آموزش


هم‌افزایی رئیس‌جمهوری با استادان دانشگاه/ دولت از ظرفیت‌های رسانه و نخبگی استفاده کند

1397/08/07

محمدمهدی فرقانی رئیس دانشکده علوم ارتباطات می گوید: جلسه امروز رئیس جمهوری با استادان دانشگاه اتفاق خوشایندی بود که سبب گسترش گفت وگو و هم افزایی جدید در جامعه می شود.

محمدمهدی فرقانی: مشکلات معیشتی مردم، آسیب های اجتماعی، سیاسی و تهدیدها و فشارهای خارجی از عمده مسائلی بود که درجلسه امروز رئیس جمهور با استادان جامعه شناسی و ارتباطات مطرح شد.

وی درباره اهمیت برگزاری جلسه رئیس جمهور با برخی از استادان دانشگاه اظهار کرد: روحانی پیشتر هم جلساتی را با اقتصاددانان برگزار کرد که از این قبیل جلسات کمتر در دولت های قبل و پس از انقلاب دیده شده است.
رئیس دانشکده علوم ارتباطات با اشاره به شنیده شدن صدای دانشگاه در دیدار رئیس جمهوری با اساتید رشته های مختلف، یادآورشد: دولت با برگزاری این گونه جلسات نشان داد که خود را از دانشگاه جدا نمی داند و برای شناخت مسائل کشور و ارائه راهکار مناسب از نظرات نخبگان جامعه بهره خواهد برد.
فرقانی ادامه داد: دولت در جلسه امروز با اهالی دانشگاه تحلیل استادان از مسائل روز را شنید که به لحاظ فرهنگی اقدامی مثبت تلقی می شود.
وی برگزاری جلسه روحانی با استادان دانشگاه را یک قدم مثبت در راستای نگرش توسعه ای دانست و اعلام کرد که دولت با بهره گیری از ظرفیت های کارشناسی در جامعه می تواند خلاءهای بخش های مختلف را تکمیل کند.

توضیحات رئیس جمهور روشنگر بود

دکتر فرقانی با اشاره به اهمیت بازگویی واقعیت های روز جامعه توسط نخبگان، گفت: دانشگاهیان در این جلسه به نوعی بریده از واقعیت های روز جامعه به مشکلات دولت تنها درچارچوب تئوری و مباحث ذهنی توقف نداشته باشند.
وی افزود: امروز گفت و گوی دوطرفه میان دانشگاهیان و رئیس جمهوری رخ داد که روحانی علاوه بر گوش فرادادن، توضیحاتی ارائه داد که می توانست روشنگر باشد و راهکار مبتنی بر واقعیت اجتماعی را تبیین کند.
وی با اشاره به سخن گفتن بی پرده اهالی دانشگاه با رئیس جمهوری ، یادآور شد: داشگاهیان به خوبی مسائل روز را رصد کردند و با محدودیت ها و مشکلات دولت در پیشبرد برنامه ها نیز به خوبی آشنا شدند که آغاز گر نوعی تفاهم و همگرایی جدید بود.

دولت از ظرفیت های رسانه و نخبگی استفاده کند

رئیس دانشکده علوم ارتباطات همچنین درباره مهم ترین دیدگاه های مطرح شده در جلسه امروز دانشگاهیان با رئیس جمهوری اظهار کرد: مسائل روز جامعه از قبیل افزایش فاصله میان دولت و ملت، کاهش اعتماد و امید اجتماعی، افزایش برخی از نارضایتی های عمومی، مشکلات ارتباطی و رسانه ای دولت، اختلال ارتباطی میان دولت و ملت که باعث شده حتی سخنرانان دولتی هم به مسائل محسوس و مرتبط به زندگی روزمره مردم و مطالبات عمومی پاسخ ندهند، از عمده ترین مسائل مطرح شده در جلسه امروز بود.
فرقانی به توانایی دولت در بهره گرفتن از ظرفیت های رسانه ای و نخبگی در رشته های مختلف اشاره کرد و گفت که این گونه جلسات به دولت کمک می کند تا با شناخت علمی تری نسبت به مسائل ، راهکارهای عملیاتی را از طریق دیدگاه های نخبگی استخراج کند.بازدید: 192خروج