• آموزش


زرین زردار در نشست نقد و بررسی کتاب «گاه و بی‌گاهی دانشگاه در ایران»: کتابی که می‌توانید با آن گفت‌وگو کنید

1397/02/22

زرین زردار، استادیار علوم ارتباطات دانشکده، با بیان اینکه این کتاب صرفا طبقه‌بندی و تحلیل‌های تاریخی ارائه نمی‌دهد، گفت: این کتاب در ذهن مخاطب مسئله ایجاد می‌کند و سوال‌های جدیدی برایش مطرح می‌کند، به عبارت بهتر مطالعه کتاب آن ماده اولیه مناسبی برای شروع یک گفت‌وگوی جدی راجع به وضعیت دانشگاه به‌دست مخاطب می‌دهد.

زرین زردار، استادیار علوم ارتباطات دانشکدۀ علوم ارتباطات در جایگاه دبیر این نشست ابتدا به معرفی کتاب پرداخت و گفت: این کتاب برای اولین بار تابستان سال ۱۳۹۶ توسط انتشارات آگاه در ۳۴۰ صفحه به چاپ رسیده است.

وی در مورد اهمیت کتاب گفت: چیزی که باعث می‌شود کتاب برای ما اهمیت پیدا کند این است که ما در جایگاه اعضای جامعه دانشگاهی دغدغه‌ها، نگرانی‌ها و انتظارات زیادی داریم که به نظر می‌رسد نهاد دانشگاه در برآورده کردن آن موفق نبوده است و در حقیقت ما در این کتاب می‌توانیم مسئله خودمان را پیدا کنیم.

زردار افزود: مولف در این کتاب تجربه دانشگاهی را از زوایای مختلف به بحث گذاشته است؛ تجربه تاریخی دانشگاه در ایران، جهان اسلام و در دنیا. اهمیت دیگر این کتاب در این است که کتاب صرفا طبقه‌بندی ارائه نمی‌دهد و فقط تحلیل‌های تاریخی نویسنده راجع به رویدادهای تاریخی نیست.

همچنین گفت: ویژگی دیگر این کتاب ایجاد مسئله در ذهن مخاطب است، برای اینکه درگیر بحث بشود و سوال‌های جدیدی برایش مطرح بشود و به عبارت بهتر با مطالعه کتاب «گاه و بی‌گاهی دانشگاه در ایران» ماده اولیه مناسبی برای شروع یک گفت‌وگوی جدی راجع به وضعیت دانشگاه به‌دست می‌آید.

زرین زردار، استادیار علوم ارتباطات در پایان سخنانش ضمن دعوت از استادان برای شروع بررسی کتاب گفت: خواندن این کتاب را به همه دوستان توصیه می‌کنم و این نوید را می‌دهم که علاوه‌بر محتوی،‌ از نثر فاخر نویسنده لذت خواهید برد.

منبع خبر: عطنابازدید: 404خروج