• خبر روز


گرامیداشت پنجاهمین سالگرد تأسیس دانشکده علوم ارتباطات

1397/12/13

در مراسمی که به مناسبت پنجاهمین سالگرد تاسیس دانشکده علوم ارتباطات اجتماعی برگزار شد، به نقش و تاثیر دانش آموختگان این دانشکده در روزنامه نگاری و روابط عمومی نیم قرن گذشتۀ کشور پرداخته شد

این برنامه به همت جمعی از فارغ التحصیلان ورودی سال های ۴۶تا ۵۸ در سالن اجتماعات دانشکده علوم اجتماعی (محل سابق دانشکده علوم ارتباطات اجتماعی) برگزار شد. در این مراسم یاد و نام پیشکسوتان و بنیانگذاران درگذشته و در قید حیات این دانشکده  گرامی داشته شد. محمدمهدی فرقانی دانشجوی پیشین و رئیس کنونی دانشکده علوم ارتباطات، خواستار انتقال تجارب به نسل کنونی روزنامه نگاران و متخصصان روابط عمومی کشور شد.

در ادامه جمعی از فارغ التحصیلان و دانشجویان سال های اولیه روزنامه نگاری و روابط عمومی ضمن ذکر خاطرات خود به شرایط روزنامه نگاری و روابط عمومی کشور در نیم قرن اخیر و تاثیر دانش آموختگان این دانشکده در عرصۀ گسترش رسانه ای و ارتباطات حرفه ای کشور پرداختند.

در این مراسم اعلام شد به مناسبت پنجاهمین سالگرد تاسیس دانشکده علوم ارتباطات اجتماعی، کتاب «جشن نامه» شامل تاریخچه دانشکده، معرفی استادان، دانشجویان و نوشته های آنان پیرامون دانشکده در دست تهیه است و در ماه های آینده منتشر خواهد شد. همچنین پیشنهاد شد با ایجاد کانون فارغ التحصیلان، تجربیات و دانش پیشکسوتان و استادان رشتۀ روابط عمومی و روزنامه نگاری، تبلیغات و بازاریابی به نسل جوان منتقل شود.

گفتنی است، دانشکده علوم ارتباطات با توجه به رسالتی که در عرصۀ خبری، تبلیغات و بازاریابی داشت، شامل چهار رشته روزنامه نگاری، روابط عمومی، مترجمی و مدیریت بازاریابی بود تا تمام فارغ التحصیلان در تعامل با مردم از دانش کافی برخوردار شوند که در این گردهمایی، فارغ التحصیلان هر چهار رشته حضور داشتند و به بحث و گفت وگو پرداختند.

منبع خبر: عطنابازدید: 364خروج