• خبر روز


به مناسبت درگذشت مادر گرامی دکتر هادی خانیکی؛ جمعی از سران کشور پیام تسلیت صادر کردند

1398/11/14

معاون اول رئیس‌جمهوری، وزیر امور خارجه و یادگار امام راحل(ره) به مناسبت درگذشت مرحوم حاجیه فضّه محمدی خانیکی، مادر دکتر هادی خانیکی، عضو هیئت علمی دانشکده پیام‌های تسلیت جداگانه‌ای صادر کردند

اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهوری، در متن پیام تسلیت خود خطاب به دکتر هادی خانیکی آورده است: درگذشت بانوی مؤمنه و پرهیزکار مادر مکرمه‌تان که فرزندی فرهیخته و اندیشمند چون جنابعالی را در دامان پرمهر خود پروراند و مصداق بنده صابر و شاکر خدا بود، موجب تأثر و تأسف گردید.
این مصیبت اندوهبار را به جنابعالی و سایر بستگان محترم صمیمانه تسلیت می گویم و از خداوند متعال برای آن مرحومه رحمت و غفران واسعۀ الهی و برای بازماندگان عزادار صبر و اجر مسئلت دارم.

محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه کشور نیز در پیامی خطاب به دکتر هادی خانیکی، درگذشت والده ایشان را تسلیت گفت. او ضمن آرزوی صبر و اجر برای وی و سایر بازماندگان، علو درجات آن بانوی مومنه را از درگاه خداوند متعال مسئلت کرده است.

سید حسن خمینی، یادگار امام راحل(ره) نیز در پیامی بیان کرده است: درگذشت مادر بزرگوارتان را تسلیت عرض می نمایم و برای ایشان علو درجات مسئلت دارم. خدای سبحان به جنابعالی و بقیه بازماندگان، صبر و اجر مرحمت فرماید.

محمدرضا عارف، نمیانده مجلس و رئیس فراکسیون امید نیز در پیامی آورده است: درگذشت مادر گرامیتان موجب تاثر و تالم اینجانب شد. این مصیبت را به جنابعالی و خانواده محترم خانیکی و همه بستگان عزادار از صمیم قلب تسلیت عرض می‌کنم و برای روان پاک آن فقیده سعیده از درگاه پروردگار منان آمرزش و رحمت و برای بازماندگان محترم صبر، اجر و سلامتی و برای جنابعالی که از سرمایه‌های ارزشمند کشورمان هستید طول عمر با عزت توام با توفیق خدمت بیشتر به ساحت اندیشه و ایران اسلامی مسئلت می کنم.

گفتنی است، مراسم ختم این مرحوم، سه‌شنبه ۱۵ بهمن‌ماه در مسجد قبای مشهد واقع در بلوار خیام، نبش خیام ۲۱ برگزار خواهد شد. مراسم ختم تهران نیز از طریق همین رسانه اطلاع‌رسانی خواهد شد.

 منبع: عطنابازدید: 196خروج