اخبار

اخبار دانشکده

بزرگداشت مرحوم "خسرو یحیایی" در دانشکدۀ علوم ارتباطات

بزرگداشت مرحوم استاد خسرو یحیایی، عضو هیئت علمی بازنشسته دانشکدۀ علوم ارتباطات در سالن شورای دانشکده برگزار شد.

برگزاری نشست «فضای مجازی: مسائل حاکمیتی، چالش‌ها و فرصت‌ها» در دانشکده علوم ارتباطات

نشست «فضای مجازی: مسائل حاکمیتی، چالش‌ها و فرصت‌ها» با حضور سید رسول حسینی، مشاور رئیس مرکز ملی فضای مجازی در سالن شورای دانشکده علوم ارتباطات برگزار شد.

چهارمین کارگاه «توانمندسازی رابطان رسانه‌ای معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه»

مراسم افتتاحیه چهارمین کارگاه «توانمندسازی رابطان رسانه‌ای معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه» با تدریس استادان علوم ارتباطات دانشگاه علامه طباطبائی در دانشکده ارتباطات برگزار شد.

دیدار معاون دانشگاه «پمپئو فابرای» بارسلونا با رئیس دانشکده علوم ارتباطات

در این دیدار خانم دکتر «مونیکا فیگوراس‌ماز» با رئیس و استادان دانشکده علوم ارتباطات دانشگاه علامه طباطبائی به گفت‌وگو پرداختند.

دیدار صمیمانه رئیس خبرگزاری الجزایر با استادان دانشکده ارتباطات

عبدالحمید کاشه، رئیس خبرگزاری الجزایر با حضور در دانشکده ارتباطات دانشگاه علامه طباطبائی با رئیس و استادان این دانشکده به بحث و تبادل نظر حول محور علوم ارتباطات در دو کشور پرداخت.

دور دوم انتخابات شورای صنفی دانشکدۀ علوم ارتباطات

انتخابات شورای صنفی دانشجویان دانشکدۀ علوم ارتباطات، که با توجه به نتایج آرا به دور دوم کشیده شده بود، دوشنبه، ۷ خرداد ماه جاری برگزار شد.

اطلاعیه ها

قابل توجه دانشجویان تبعه افغانستان؛

اطلاعیه در خصوص راه اندازی سامانه جامع صدور روادید الکترونیکی E_VISA

فراخوان سومین دوره رویداد تخصصی کارآفرینی در حوزه علوم انسانی «چکاوک»

سومین دوره رویداد تخصصی کارآفرینی در حوزه علوم انسانی «چکاوک» با همکاری دانشکده اقتصاد و مرکز کارآفرینی دانشگاه از تاریخ ۹ تا ۲۵ آبان ماه سال جاری در محل دانشکده اقتصاد برگزار می گردد.

قابل توجه دانشجویان غیر ایرانی؛

برگزاری کلاس های تقویتی زبان فارسی در دانشگاه

قابل توجه اعضای محترم هیات علمی؛

فعال سازی حساب کاربری در سامانه " همانندجو "

اطلاعیه جلسه دفاع

زمان و مکان برگزاری جلسۀ دفاع خانم مریم عسگرانی

قابل توجه دانشجویان جدید الورود

ضمن عرض تبریک به دانشجویان جدید الورود؛ تمامی دانشجویان می‌توانند برای استفاده از خدمات الکترونیکی کتابخانه (مشاهده PDF پایان‌نامه ها، جستجوی منابع، استفاده از پایگاه‌های اطلاعاتی و ...) از طریق شماره دانشجویی خود، اقدام نمایند. برای اطلاعات بیشتر به مسئولین کتابخانه مراجعه نمائید.

دانشکده در رسانه ها

هادی خانیکی: شفیعی کدکنی؛ کیمیاگر میراث نامکشوف فرهنگ

عضو هیئت علمی دانشکدۀ علوم ارتباطات: شفیعی‌کدکنی را می‌شود به تعبیری دیگر بازخوان یا بازآفرین سنت در دوران جدید نامید و تسلط و چند وجهی بودن استاد به حوزه‌های مختلف اندیشه و فرهنگ ایرانی اسلامی از او شخصیتی بی‌بدیل ساخته که در عین آنکه ژرف‌اندیشانه از گذشته بهره‌های وافر می‌برد، این توانایی را هم دارد که تأملش در گذشته را به جذاب‌ترین زبان و نظم علمی جدید به عرصه بیاورد.

محمدمهدی فرقانی در گفت گو با ایسنا : محدوده ملاحظات امنیتی را در انتشار خبر مشخص کنید

رئیس دانشکده علوم ارتباطات معتقد است که، رسانه‌ی متعلق به نظام طبعیتا محدودیت‌هایی مانند ملاحظات امنیت ملی و منافع عمومی را دارد اما این‌که تعریف این ملاحظات و منافع عمومی چیست و مصادیق آن کدام است، می‌تواند محل بحث، گفت‌وگو و تامل باشد.

محمد مهدی فرقانی: مطبوعات و رسانه‌ها چشم ناظر مبارزه با فساد هستند

اگر مطبوعات و رسانه‌ها آزاد باشند، می‌توانند بسیاری از سوء‌استفاده‌های از ثروت و قدرت را در همان مراحل اولیه کشف و اعلام کنند

محمدمهدی فرقانی: اشتباه استراتژیک رسانه ملی؛

جمعه‌شب شبکه یک مستندی بنام «بی‌راهه» پخش می‌کند و در آن اعترافات شماری از کاربران اینستاگرام یا همان شاخ‌های مجازی را به نمایش می‌گذارد. در این برنامه‌، سه دختر و یک پسر که چهره‌شان محو شده بود، درباره فعالیت‌هایشان در اینستاگرام به پرسش‌های مجری برنامه پاسخ می‌دادند و گاه در طول پاسخ‌هایشان به گریه می‌افتادند و ابراز پشیمانی می‌کردند.

هادی خانیکی : میدان گفت‌وگوهای نسلی در جامعه باز شود

آنچه این روزها به یکی از مباحث پررنگ رسانه‌ای و فرهنگی و سیاسی تبدیل‌شده، موضوع پخش اعترافات یک دختر ۱۷ ساله در تلویزیون و دامنه‌های گسترده اعتراض در فضای مجازی و حتی بعضاً در فضای واقعی بود.

محمدمهدی فرقانی طی یادداشتی در روزنامه ایران؛

شیوه و مفهوم حکمرانی و مدیریت کردن جامعه نسبت به گذشته خیلی تغییر کرده است و درنتیجه چنین تحولاتی، تصمیمات و عملکردها به‌سرعت و شدت موردنقد و ارزیابی قرار می‌گیرد، مقایسه‌ها به‌سرعت شکل می‌گیرند و بروز و ظهور پیدا می‌کنند و هم مطالبه پاسخگویی می‌کنند و هم پاسخگویی را دشوار می‌کنند.

پیشخوان مطبوعات

پیشخوان روزنامه های ورزشی

صفحه نخست روزنامه های ورزشی امروز شنبه 17آذرماه 1396

پیشخوان روزنامه های صبح ایران

صفحه نخست روزنامه های امروز شنبه 17آذر ماه 1396

گالری تصاویر

بازدید هیئت عالی رتبه عراقی از دانشکده علوم ارتباطات

سلام حسن طه، معاون علمی و بین‌المللی وزارت آموزش عالی و پژوهش‌های علمی جمهوری عراق و هیئت همراه، از دانشکده علوم ارتباطات دانشگاه علامه طباطبائی بازدید کردند.

مراسم افتتاحیه دانشکده علوم ارتباطات

گشایش رسمی دانشکده علوم ارتباطات و بزرگداشت دومین سالروز درگذشت دکتر کاظم معتمدنژاد، پدر علوم ارتباطات ایران،سالن همایش‌های دانشکده مورخ 94/9/25

تب دانشگاه علامه