اخبار

اخبار دانشکده

حضور بهنام بهزادی، کارگردان سینما در دانشکده علوم ارتباطات

دکتر حسین پاینده، عضو هیئت علمی دانشکده ارتباطات دانشگاه علامه طباطبائی برای کلاس درس خود با موضوع تحلیل فیلم وارونگی میزبان بهنام بهزادی، نویسنده و کارگردان این اثر بود.

محمدمهدی فرقانی: ایران قطب کرسی‌های ارتباطات علمی در منطقه می‌شود

رئیس دانشکده علوم ارتباطات، با اشاره به راه اندازی کرسی ارتباطات علم و فناوری با همکاری یونسکو در ایران گفت: این اقدام، کشورمان را به قطب کرسی‌های ارتباطات علمی در منطقه تبدیل می کند.

اهداء تندیس «روز جهانی روان‌شناسی» به دکتر حسین پاینده

طی مراسمی به مناسبت روز جهانی روان‌شناسی از دکتر حسین پاینده، استاد نظریه و نقد ادبی دانشکدۀ ارتباطات دانشگاه علامه طباطبائی به سبب فعالیت‌های پژوهشی میان‌رشته‌ای در حوزه نقد و روان‌پژوهی تقدیر به عمل آمد.

پیشنهادات دانشکده علوم ارتباطات برای همکاری با مرکز ملی فضای مجازی

رئیس دانشکده علوم ارتباطات به همکاری مشترک این دانشکده و مرکز ملی فضای مجازی در زمینه معطوف شدن سیاست‌گذاری‌ها بر اساس انتظارات و شرایط افکار عمومی جامعه و نه تصمیم‌گیری پشت درهای بسته، اشاره کرد و گفت: با انجام مطالعات تطبیقی می‌توان به راه‌حل‌های بومی نه برای مقابله بلکه برای مواجهه با فضای مجازی دست یافت.

نشست دبیر شورای عالی فضای مجازی با رئیس دانشکده علوم ارتباطات برای همکاری های علمی و پژوهشی

گفت‌و‌گو درمورد کلیت فضای مجازی، تفاهم‌نامه همکاری بین دانشکده علوم ارتباطات به نمایندگی از دانشگاه علامه طباطبائی و مرکز ملی فضای مجازی، برگزاری نشست‌ها و همایش‌های علمی و پژوهشی، استفاده از نظر کار‌شناسان و نخبگان،‌ انجام مطالعات تطبیقی، استفاده از رساله‌ها و پایان‌نامه‌های دکترا و کارشناسی‌ارشد و تعریف پروژه‌های علمی در این حوزه از جمله مهمترین پیشنهادها، صحبت‌ها و نظرات رئیس و برخی از استادان دانشکده علوم ارتباطات در نشست با مسئولان مرکز ملی فضای مجازی کشور بود.

دیدار نوروزی وزیر ارشاد با محمدمهدی فرقانی و مهدخت بروجردی

سید عباس صالحی در ادامه دیدارها با اهالی فرهنگ و رسانه در منزل دو استاد پیشکسوت روزنامه‌نگاری و علوم ارتباطات دانشگاه علامه طباطبائی حضور یافت.

اطلاعیه ها

اطلاعیه

قابل توجه دانشجویان متقاضی مهمان یا انتقالی

تمدید مهلت دکتری بدون آزمون سال تحصیلی۹۸-۹۷ دانشگاه علامه طباطبائی

نظر به اینکه تعدادی از متقاضیان دوره دکتری بدون آزمون دانشگاه علامه طباطبایی برای سال تحصیلی ۹۸-۹۷ (سهمیه استعداد درخشان)، به دلیل عدم اطلاع به موقع، موفق به ثبت نام در این فراخوان نشده اند لذا مهلت ثبت‌نام و ارسال مدارک را تا تاریخ ۹۷/۲/۲۵ تمدید می نماید.

قابل توجه دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد ؛

مفاد آیین نامه آموزشی در خصوص مدت مجاز تحصیل در سال تحصیلی 95-94 و پس از آن

قابل توجه دانشجویان مقطع دکتری دانشگاه علامه طباطبائی

بر اساس مصوبه شورای تحصیلات تکمیلی دانشگاه مورخ ۹۶/۱۱/۷، ارزیابی جامع در اردیبهشت ماه ۹۷ (مطابق جدول زمانبندی) برگزار خواهد شد و دانشجویانی می‌توانند در ارزیابی جامع شرکت نمایند که تمامی دروس مرحله آموزشی خود را با موفقیت گذرانده باشند و میانگین نمرات آنها ۱۶ و بالاتر باشد. ضمناٌ ارایه نمره زبان قابل قبول برای شرکت ارزیابی جامع الزامی است در غیر این صورت امکان شرکت در ارزیابی میسر نبوده و یک نوبت لحاظ خواهد شد.

قابل توجه دانشجویان واجد شرایط شرکت در ارزیابی جامع اردیبهشت ماه سال 97

نمره زبان قابل قبول دانشگاه برای دانشجویان مقطع دکتری مصوب جلسه شورای تحصیلات تکمیلی

دانشکده در رسانه ها

عباس اسدی: فصل رونق پیام‌رسان‌‌های داخلی

استاد روزنامه‌نگاری دانشکدۀ ارتباطات:خروج کانال برخی مسئولان ارشد، مدیران و رسانه‌ها‌ از پیام‌رسان‌های خارجی امری قابل پیش بینی است،چراکه با توجه قوانین و مقرراتی که اخیرا برای حمایت از پیام‌ رسان‌ های داخلی وضع شده، بهتر است‌ مدیران برای عمل به این قوانین و تلاش برای تحقق شعار سال، این کار را انجام دهند.

عباس اسدی:جنایت آفلاین

استاد روزنامه نگاری دانشکدۀ ارتباطات دانشگاه علامه طباطبائی: لایک‌ها و کامنت‌های خود را در شبکه‌های اجتماعی خرج محتوای بی‌ارزش و بزرگ شدن صاحبان آن محتوا نکنیم.

هادی خانیکی: فضای مجازی، پنجره‌ای به سوی دانستن یا پرده‌ای بر روی حقیقت

دنیای قطبی شده رسانه‌‌ای، بازار حرف‌های نسنجیده را گرم می‌کند و می‌کوشد کنشگری را از میدان‌های آزادی و دموکراسی به پس‌کوچه‌های خشونت و نفرت بکشاند. هوشیار باشیم که فضای نقاد شبکه‌ها به تسخیر آفرینندگان و فروشندگان سخنان بی‌پایه درنیاید.

کرسی ترویجی دکتر عباس اسدی با موضوع «داربست‌بندی خبر»

کرسی ترویجی دکتر عباس اسدی، با موضوع «داربست‌بندی خبر» در دانشکدۀ ارتباطات برگزار شد.

نشست «اندیشه دانشگاه و بحران آن در ایران» با سخنرانی دکتر هادی خانیکی

نشست «اندیشه دانشگاه و بحران آن در ایران» با حضور دکتر هادی خانیکی و دکتر مقصود فراستخواه و جمعی از استادان و پژوهشگران در موسسه پژوهش و برنامه‌ریزی آموزش عالی برگزار شد.

در نشست نقد کتاب «پساتلویزیون در ایران» مطرح شد؛روز به ‌روز فردگراتر می‌شویم

بسیاری از نظریه‌های تلویزیون برای فهم مسئله کافی نیست و با توجه به اینکه نظریه‌ها مبتنی بر فرهنگ جامعه هستند می‌توانیم نظریه‌ها را از دل جامعه بیرون بکشیم تا ساخت رسانه‌ای واقعی‌تری داشته باشیم. تلویزیون در گذشته رسانه عام بوده در حالی که امروزه به شبکه‌های موضوعی و پاره پاره تبدیل شده است، به همین دلیل است که این رسانه به طور مرتب از نظر تولید و توزیع در حال تغییر است و روز به ‌روز فردگراتر می‌شویم.

پیشخوان مطبوعات

پیشخوان روزنامه های ورزشی

صفحه نخست روزنامه های ورزشی امروز شنبه 17آذرماه 1396

پیشخوان روزنامه های صبح ایران

صفحه نخست روزنامه های امروز شنبه 17آذر ماه 1396

گالری تصاویر

بازدید هیئت عالی رتبه عراقی از دانشکده علوم ارتباطات

سلام حسن طه، معاون علمی و بین‌المللی وزارت آموزش عالی و پژوهش‌های علمی جمهوری عراق و هیئت همراه، از دانشکده علوم ارتباطات دانشگاه علامه طباطبائی بازدید کردند.

مراسم افتتاحیه دانشکده علوم ارتباطات

گشایش رسمی دانشکده علوم ارتباطات و بزرگداشت دومین سالروز درگذشت دکتر کاظم معتمدنژاد، پدر علوم ارتباطات ایران،سالن همایش‌های دانشکده مورخ 94/9/25

تب دانشگاه علامه