• آرشیو دانشکده در رسانه ها


محمدمهدی فرقانی:
شهروند-خبرنگاران؛ رقیبانی تازه برای رسانه‌ها
شهروند-خبرنگاران در دنیای امروز به مثابه نوعی چشم ناظر هستند که اتفاقات موجود در جامعه را دیده‌بانی می‌کنند در نتیجه از منظر نگاه حرفه‌ای با وقایع و رویدادها برخورد نمی‌کنند و صرفا از هر آن چیزی که شاهد و ناظرش باشند، تصویر گرفته و خبر تهیه می‌کنند و کاری به آثار اجتماعی و عوارض و پیامدهای انتشارش ـ چه مثبت باشد و چه منفی ـ ندارند.
 ٠٩:٣٧ - 1395/11/24 - نظرات : ٠متن کامل >>
نشست تخصصی «انقلاب اسلامی به روایت نشریات»؛
فرقانی: «گزارش‌» در تسریع روند انقلاب نقش مهمی داشت/ محسنیان‌راد: «مبارزه» یک واژه ماندگار در اسامی روزنامه‌ها بود
در این نشست رئیس دانشکده ارتباطات دانشگاه علامه با یادآوری روزهای انقلاب گفت که گوشه و کنایه یا انتقادات مستقیم در روزنامه منعکس می‌شد به تدریج منجر به شکل‌گیری نارضایتی‌ها و تسریع روند انقلاب شد و استاد ارتباطات دانشگاه امام صادق هم تاکید کرد در آن زمان نزدیک ۸۰ درصد مردم تهران ضبط صوت داشتند.
 ١٠:٠٨ - 1395/11/20 - نظرات : ٠متن کامل >>
گزارش تصویری :
نشست تخصصی «انقلاب اسلامی به روایت نشریات» با حضور فرقانی و محسنیان‌راد
نشست تخصصی «انقلاب اسلامی به روایت نشریات» با حضور محمد مهدی فرقانی، رئیس دانشکده علوم ارتباطات دانشگاه علامه طباطبائی و مهدی محسنیان‌راد، استاد دانشگاه امام صادق روز دوشنبه ۱۸ بهمن در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزارشد.
 ١٠:٠٠ - 1395/11/20 - نظرات : ٠متن کامل >>
گفت‌وگو با هادی خانیکی درباره واقعیت مجازی در دنیای امروز
امکان مشارکت شهروندی با فضای مجازی بالا رفته است
دکتر هادی خانیکی، استاد دانشگاه علامه طباطبائی با بیان اینکه فضای مجازی انسان‌هایی را ساخته است که در عین با هم بودن تنها هستند اظهار کرد: نخستین پیشنهاد من به دانشجویان رشته ارتباطات این است که به جای کلاس‌های درس، سمینارگردی، وب‌گردی، دانشکده‌گردی و محله‌گردی کنید.
 ١٢:٣٨ - 1395/11/19 - نظرات : ٠متن کامل >>
بررسی «تحقق اهداف انقلاب» در میزگردی با حضور هادی خانیکی و نجفقلی حبیبی؛
پروژه‌های ناتمام/ «گفت‌وگوی نسلی» رمز تداوم اهداف انقلاب است
لوازم «گفتمان انقلابی» با لوازم «گفتمان اصلاحی» فرق می‌کند؛ شرایط اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و فرهنگی خاصی جامعه را به سمت «انقلاب» سوق می‌دهد. در «مطالعه تاریخی»، به قول «جان فوران» باید به این پرسش پاسخ دهیم که چرا جامعه‌ای مثل جامعه ایران در کمتر از صدسال دو بار دست به انقلاب می‌زند.
 ٠٩:٤٦ - 1395/11/19 - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 صفحه بعدی >>