• خبر روز


حضور بهنام بهزادی، کارگردان سینما در دانشکده علوم ارتباطات

1397/02/04

دکتر حسین پاینده، عضو هیئت علمی دانشکدۀ علوم ارتباطات دانشگاه علامه طباطبائی برای کلاس درس خود با موضوع تحلیل فیلم وارونگی میزبان بهنام بهزادی، نویسنده و کارگردان این اثر بود.

به نقل از  عطنا، در این برنامه که دوشنبه، ۳ اردیبهشت‌ماه به عنوان بخشی از کلاس درس دکتر حسین پاینده، استاد نظریه و نقد برای دانشجویان کارشناسی ارشد علوم ارتباطات برگزار شد، بهنام بهزادی به طور مستقیم با دانشجویان به بیان دیدگاه‌های خود درباره جهان فیلم و فیلمسازی پرداخت.

حضور این کارگردان نام‌آشنا به ابتکار دکتر حسین پاینده برای دانشجویان علوم ارتباطات حرکتی نو است که قطعا سطح کیفی کلاس را به مراتب بالا می‌برد.

اثر شاخص بهنام بهزادی «قاعده تصادف» است که پیش‌ از این در سی‌ویکمین جشنواره فیلم فجر سیمرغ بهترین فیلمنامه، بهترین فیلم از نگاه تماشاگران، جوایز ویژه هیئت داوران از جشنواره توکیو و جشنواره مانهایم-هایدلبرگ و جایزه تماشاگران جشنواره سه قاره را از آن خود کرده است.

بهزادی همچنین کارگردان فیلم «تنها دوبار زندگی می‌کنیم» هم است؛ فیلمی که با دیالوگ‌های صریح، گزنده و شاعرانه‌اش در آن سال‌ها توجه منتقدان را به خود جلب کرد.

اما «وارونگی» آخرین ساخته بهنام بهزادی موضوع این کلاس درس بود؛ محصول سال ۱۳۹۴ به تهیه‌کنندگی و کارگردانی بهزادی و با بازیگرانی چون سحر دولتشاهی، علی مصفا و…بازدید: 211خروج