• همکاری های بین الملل


اخبار بحران زلزله جای تکه‌پرانی سیاسی نیست/ رسانه‌های ما زمان حساس فاجعه را درنیافتند
مدیرگروه روابط عمومی دانشکده ارتباطات تأکید کرد: اولویت رسانه‌ها از تصویری گرفته تا صوتی و مکتوب در چنین زمان‌هایی بویژه در ۲۴ ساعت اولیه باید انتشار اطلاعات، اخبار و گزارشات عینی از زلزله باشد نه مباحث سیاسی مثل مسکن مهر و دعواهای سیاسی. متأسفانه رسانه‌ها تاکنون عملکرد خوبی نداشته‌اند.
 ٠٨:٣٤ - 1396/08/29 - نظرات : ٠متن کامل >>
هادی خانیکی در نشست «امام موسی صدر و تجربه دیگرپذیری»
الگوی امام موسی صدر و ضرورت گفت‌وگوی نخبگان/ مهارت‌ ما در سکوت بیشتر از مهارت حرف زدن است
مدیرگروه ارتباطات دانشگاه علامه طباطبائی گفت: ما باید با الگو قرار دادن زندگی امام موسی صدر، توانایی گفت‌و‌گو را در خود تقویت کنیم تا بتوانیم حقیقت را کشف کنیم و راه را برای رسیدن به جامعه توسعه‌یافته هموار کنیم.
 ٠٠:٣٦ - 1396/08/17 - نظرات : ٠متن کامل >>
محمدمهدی فرقانی:
خبرنگاری کارت نمی‌خواهد
رئیس دانشکده علوم ارتباطات: اساسا ایجاد سازمانی برای رسانه‌ها توسط دولت، برخلاف اصل آزادی رسانه و مطبوعات است. اصل بر این است که نظام خودکنترلی و خودتنظیمی درون تشکیلات صنف با حداقل دخالت دولت یا عدم دخالت دولت باشد تا بتواند روابط درون صنف را به اشکال مختلف تنظیم کند. بنابراین در شورای صنفی که تعیین می‌شود قاعدتا دولت هم می‌تواند یک نماینده داشته باشد، ولی نباید وزن نمایندگان دولت در آن شورا از بقیه سنگین‌تر باشد.
 ٠٠:٣٢ - 1396/08/17 - نظرات : ٠متن کامل >>
عباس اسدی در نشست «خبرنگاران آگاه و سانسورهای خبری»:
۹۵ درصد از خبرنگاران واقعی نیستند/ با عینک جدید دنیا را ببینیم
عباس اسدی استاد دانشکده ارتباطات در نشست «خبرنگاران آگاه و سانسورهای خبری» در نمایشگاه مطبوعات گفت: روزنامه‌نگاران شهروندی را به عنوان روزنامه‌نگار نمی‌شناسم؛ روزنامه نگار شهروند قرار نیست روزنامه نگار باشد بلکه روزنامه‌نگار کسی است که شغلش صرفا روزنامه‌نگاری باشد و همه فکر و ذهنش روزنامه‌نگاری باشد.
 ٢٣:٥٦ - 1396/08/13 - نظرات : ٠متن کامل >>
محمدمهدي فرقاني:
مخاطب امروز، اسیر یک روایت خاص نیست
محمدمهدي فرقاني،رئیس دانشکده ارتباطات: در بسیاری از خبرگزاری‌ها خبرنگاران سهمیه خبر دارند، به این معنی که مجبور هستند در روز تعداد مشخصی خبر تولید کنند، حتی اگر در حوزه خبری آنها اتفاق خاصی رخ نداده باشد. نتیجه این شده که خبرنگار مدام در جست‌وجوی این است که از کاه کوه بسازد و عملا خبر بسازد، به جای اینکه خبر را بازتاب دهد. این اتفاقی است که باعث تشدید تحریف اخبار و تولید خبرهای نادرست و نادقیق و تولید شایعه و خبرسازی می‌شود.
 ٢٣:٥٢ - 1396/08/13 - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>