اخبار

اخبار دانشکده

قابل توجه اساتید و دانشجویان گرامی؛

برگزاری نشست علمی بزرگداشت علامه طباطبائی در دانشکده علوم ارتباطات

افتتاحیه نمایشگاه سیار موزه علوم‌‌ و فناوری در دانشکده علوم ارتباطات

نمایشگاه سیار موزه علوم‌ و فناوری (علوم قدیم و جدید) در طبقه منفی یک دانشکده علوم ارتباطات دانشگاه علامه‌ طباطبائی با حضور جمعی از استادان و دانشجویان افتتاح شد

آماده همکاری‌های چندجانبه علمی و پژوهشی با سازمان سمت هستیم

رئیس دانشکده علوم ارتباطات از آمادگی این دانشکده برای همکاری چندجانبه با سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی و دانشگاهی (سمت) خبر داد و بیان کرد: به‌مرور زمان برگزاری نشست‌ها نقد و بررسی کتاب در دانشکده علوم ارتباطات تبدیل به سنت شده است.

نشست نقد و بررسی کتاب «ایران بین دو کودتا» در دانشکده علوم ارتباطات

نشست نقد و بررسی کتاب «ایران بین دو کودتا» با حضور داریوش رحمانیان، نویسنده این کتاب در سالن شورای دانشکده علوم ارتباطات برگزار گردید

محمدمهدی فرقانی: مواضع و دیدگاه‌های دولت صدای واحدی داشته باشد

رئیس دانشکده علوم ارتباطات در دیدار با رئیس جمهور:‌ پیشنهاد من در جلسه، این بود که دولت در کنار توجهی که به رسانه‌های داخلی دارد، دو رسانه داخلی دولت یعنی روزنامه ایران و خبرگزاری جمهوری اسلامی را به‌طور ویژه فعال کند.

هادی خانیکی: مسئله امروز ما ضعف همبستگی اجتماعی است

مدیرگروه ارتباطات دانشکده علوم ارتباطات در نشست دیدار با رئیس‌جمهور: واقعیت این است که جامعه، نظام، دولت و کشور با شرایط پیچیده و خطیری روبه‌رو است. سرنوشت ایران، نظام و دولت بهم پیوسته است و باید راهی برای درک واقعی مسائل پیش‌رو و توافق بر سر ابعاد و اندازه‌های آنها و تشریک مساعی برای حل‌شان پیدا کرد.

اطلاعیه ها

تخفیف ۲۵ درصدی کتاب‌های انتشارات دانشگاه علامه به مناسبت هفته کتاب و کتاب خوانی

مرکز چاپ و انتشارات دانشگاه علامه طباطبائی به مناسبت فرا رسیدن هفته کتاب و کتاب خوانی کتاب های منتشر شده خود را با تخفیف ۲۵درصدی ارائه می نماید.

قابل توجه اساتید و دانشجویان محترم؛

معرفی سازمان ISIC در دانشگاه علامه طباطبائی

اطلاعیه یکپارچه سازی کلمه عبور دانشجویان کارشناسی

به اطلاع دانشجویان گرامی می رساند، نظر به پیشرفت پروژه یکپارچه سازی سامانه های دانشگاه (SSO) و لزوم استفاده از ایمیل دانشگاهی به عنوان نام کاربری اینترنتی یکتا برای تمامی اعضای دانشگاه، از تاریخ ۹۷/۸/۵ اتصال کلیه دانشجویان مقطع کارشناسی صرفا از طریق نام کاربری و کلمه عبور ایمیل دانشگاهی میسر خواهد بود.

قابل توجه کلیۀ دانشجویان

برپایی نمایشگاه فرهنگی و هنری دانشگاه علامه طباطبایی

قابل توجه دانشجویان مقطع دکتری

اعطای فرصت مطالعاتی کوتاه مدت داخلی به دانشجویان دکتری؛

قابل توجه دانشجویان مقطع دکتری

ابلاغ نمره زبان دکتری؛

دانشکده در رسانه ها

حسین پاینده در نشست نقد و بررسی کتاب «ایران بین دو کودتا»

استادتمام نظریه و نقد ادبی دانشکده علوم ارتباطات ضمن تأکید بر ایجاد مباحث میان‌رشته‌ای و همچنین پایبندی به فضای چندگفتمانی اظهار کرد: کتاب «ایران بین دو کودتا» به این دلیل که توانسته است گفتمان‌های غیر از گفتمان مسلط عصر پهلوی را روایت کند و به صدای خاموش امکان شنیده شدن بدهد، بسیار ارزشمند و خواندنی است.

جامعه مدنی در تحولات اجتماعی مهم‌تر از قدرت سیاسی است/ «نیازمندی شدید ارتباطات به تاریخ»

مدیر گروه ارتباطات دانشگاه علامه طباطبائی اظهار کرد: اینکه چه نسبتی بین هر تحولی در جامعه با قدرت سیاسی و جامعه مدنی وجود دارد، بنده خود در گذشته این دو را هم‌عرض تلقی می‌کردم اما در حال حاضر بین اینها تفکیک قائل می‌شوم و مسئله جامعه مدنی را مهم‌تر از قدرت سیاسی می‌دانم

هم‌افزایی رئیس‌جمهوری با استادان دانشگاه/ دولت از ظرفیت‌های رسانه و نخبگی استفاده کند

محمدمهدی فرقانی رئیس دانشکده علوم ارتباطات می گوید: جلسه امروز رئیس جمهوری با استادان دانشگاه اتفاق خوشایندی بود که سبب گسترش گفت وگو و هم افزایی جدید در جامعه می شود.

سیدرضا نقیب‌السادات: شبکه‌های برون مرزی سیاه‌نمایی علیه ایران را خنثی می‌کنند

رئیس رادیو تلویزیون آذربایجان می‌گوید که اگر تصویر ایران امروز را به نمایش بگذاریم و درباره نظام فعلی ایران صحبت کنیم اکثر مردم آذربایجان به کشور شما مهاجرت می‌کنند، لذا مجبوریم چنین تصاویری منتشر کنیم تا مردمانمان به آنچه دارند قانع باشند!

برگزاری میزگرد «سیاست‌گذاری دایاسپورا در ایران؛‌ چالش‌ها و فرصت‌ها»

در میزگرد «سیاست‌گذاری دایاسپورا در ایران؛‌ چالش‌ها و فرصت‌ها» به عنوان اختتامیه همایش ملی مطالعات ایرانیان دور از وطن مطرح شد که «جامعه‌ای که نخبه‌پرور نیست و به دنبال میان‌مایگی و پوپولیسم است، نمی‌تواند برای نخبگان سیاست‌های مؤثری داشته باشد؛ مشکلی که ما با آن مواجه هستیم امتناع از سیاست است؛ به این معنا که امر سیاسی بر سیاست به عنوان عمل فنی غلبه پیدا کرده است».

هادی خانیکی: شفیعی کدکنی؛ کیمیاگر میراث نامکشوف فرهنگ

عضو هیئت علمی دانشکدۀ علوم ارتباطات: شفیعی‌کدکنی را می‌شود به تعبیری دیگر بازخوان یا بازآفرین سنت در دوران جدید نامید و تسلط و چند وجهی بودن استاد به حوزه‌های مختلف اندیشه و فرهنگ ایرانی اسلامی از او شخصیتی بی‌بدیل ساخته که در عین آنکه ژرف‌اندیشانه از گذشته بهره‌های وافر می‌برد، این توانایی را هم دارد که تأملش در گذشته را به جذاب‌ترین زبان و نظم علمی جدید به عرصه بیاورد.

پیشخوان مطبوعات

پیشخوان روزنامه های ورزشی

صفحه نخست روزنامه های ورزشی امروز شنبه 17آذرماه 1396

پیشخوان روزنامه های صبح ایران

صفحه نخست روزنامه های امروز شنبه 17آذر ماه 1396

گالری تصاویر

بازدید هیئت عالی رتبه عراقی از دانشکده علوم ارتباطات

سلام حسن طه، معاون علمی و بین‌المللی وزارت آموزش عالی و پژوهش‌های علمی جمهوری عراق و هیئت همراه، از دانشکده علوم ارتباطات دانشگاه علامه طباطبائی بازدید کردند.

مراسم افتتاحیه دانشکده علوم ارتباطات

گشایش رسمی دانشکده علوم ارتباطات و بزرگداشت دومین سالروز درگذشت دکتر کاظم معتمدنژاد، پدر علوم ارتباطات ایران،سالن همایش‌های دانشکده مورخ 94/9/25