اخبار

اخبار دانشکده

بازدید رئیس دانشگاه علامه از دانشکده علوم ارتباطات

رئیس دانشگاه علامه طباطبائی در این دیدار از آغار ساخت دانشکده علوم اجتماعی از آخر شهریور ماه امسال خبر داد و گفت: اعتبار ساخت دانشکده علوم اجتماعی تامین شده و از آخر شهریور ماه ساخت این دانشکده آغاز می‌شود.

دانشکده علوم ارتباطات با همکاری یونسکو برگزار می کند:

دومین کارگاه آموزشی "روزنامه نگاری حرفه ای" برای خبرنگاران افغان

با موافقت یونسکو صورت می گیرد؛

تاسیس کرسی "ارتباطات علم و فناوری" در دانشکده علوم ارتباطات

نشست هم‌اندیشی کارگروه فرهنگ و ارتباطات برای تصویب رشته «مطالعات ارتباطی»

نشست کارگروه فرهنگ و ارتباطات شورای عالی انقلاب فرهنگی با حضور اعضا و با محوریت تصویب بازنگری رشته مطالعات ارتباطی و تدوین رشته فلسفه ارتباطات برگزار شد.

راه‌اندازی ۶ رشته جدید در دانشکده ارتباطات دانشگاه علامه

رئیس دانشکده علوم ارتباطات دانشگاه علامه طباطبائی در سمینار بین‌المللی «رسانه‌ و ارتباطات، تجربیات ایران و مالزی»، (نشست سوم، آموزش ارتباطات و رشته‌های آن در ایران و مالزی) از راه‌اندازی رشته‌های جدید در حوزه ارتباطات خبر داد.

نشست سوم سمینار بین‌المللی رسانه و ارتباطات، تجربیات ایران و مالزی

نشست علمی بین‌المللی «آموزش ارتباطات و رشته های آن در ایران و مالزی» با حضور دکتر محمدمهدی فرقانی و پروفسور اظهار تمام، محمد خدادی و عباس خش‌اندیش و استادان دانشکده ارتباطات ، دوشنبه ۱۹ تیرماه در دانشکده علوم ارتباطات دانشگاه علامه طباطبائی برگزار شد.

اطلاعیه ها

اطلاعیه کتابخانه دانشکده علوم ارتباطات

در خصوص مقررات استفاده از کتابخانه دانشکده

اطلاعیه ثبت نام پذیرفته شدگان جدیدالورود

برنامه زمانبندی مراجعه حضوری جهت تشکیل پرونده تحصیلی، دستورالعمل سازمان سنجش، فرم مشخصات پذیرفته شدگان، فرم تعهد نقصی مدارک و نمودار نحوه چیدمان میزکار ثبت نام

برگزاری دورۀ سوم «آزمون زبان» دانشگاه توسط مدیریت آموزش آزاد

این آزمون روز جمعه مورخ 1396/06/24 ساعت 9 صبح در پردیس تحصیلات تکمیلی خودگردان برگزار خواهد شد.

قابل توجه دانشجویان محترم ؛

برگزاری دوره های مهارت افزایی (عمومی و تخصصی) توسط مدیریت آموزش های آزاد دانشگاه

قابل توجه دانشجویان گرامی :

برگزاری دوره های مهارت افزایی مدیریت استرس شغلی، مهارت‌های ارتباطات، مهارت‌های مذاکرات حرفه‌ای، لیزرل، نرم افزار کاربردی SPSS، نیازسنجی آموزشی کاربردی و مهارت‌های مددکاری اجتماعی

قابل توجه دانش آموختگان محترم دانشگاه ؛

دستورالعمل اجرایی طرح کارورزی دانش آموختگان دانشگاهی

دانشکده در رسانه ها

کارکردهای انجمن صنفی روزنامه‌نگاران

انجمن‌های صنفی که در طول زمان در کشور تشکیل شده‌اند، هر کدام بخشی از روزنامه‌نگاران را به خود جذب و فقط اهداف خود را دنبال کرده‌اند.

قانون انتشار آزاد اطلاعات نقطه عطفی در پیشبرد حقوق شهروندی است

رئیس دانشکده علوم ارتباطات دانشگاه علامه طباطبایی، قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات را نقطه عطفی در پیشبرد حقوق شهروندی و پاسخگویی دستگاه های اجرایی زیرمجموعه دولت و نیز دیگر بخش های کشور عنوان کرد.

شکست اطلاع رسانی «گلدان محور» در حوادث تروریستی اخیر تهران

حوادث تروریستی روز 17 خرداد 1396 مجلس شورای اسلامی و مرقد امام خمینی(ره) - با 17 شهید و دهها مجروح- رخدادی غیرمنتظره دست کم برای افکار عمومی بود. مشاهدات عینی نشان می داد در پوشش این رویدادها، شبکه های اجتماعی مجازی گوی سبقت را از صدا و سیما و دیگر رسانه های رسمی کشور ربودند و این کانال تلگرام بود که حرف اول را در پوشش خبری حادثه ذکر شده زد. این تعلل، انتقادات زیادی را متوجه رسانه ملی کشور کرد و ایرنا را بر آن داشت تا عملکرد رسانه ها در ساعات ابتدایی وقوع حادثه را به نقد کارشناسی بگذارد.

روایت فوکو از علی شریعتی/ توتم من قلم من است

مدیرگروه ارتباطات دانشگاه علامه طباطبائی در مراسم یادبود چهلمین سالگرد درگذشت دکتر علی شریعتی گفت: شریعتی در واقع توانست به زبان مردم خودش صحبت کند. شریعتی مسائل شخصی خودش را که در عرصه خصوصی بود به یک مسئله عمومی تبدیل می‌کرد. پر درد بود و با درد در جامعه حرف می‌زد. فقر، شکاف طبقاتی، تحقیر، تحجر، تبعیض، نا‌آرامی و نبود آزادی در تجربه شریعتی مسئله است.

رسانه ملی را با شبکه‌های برون‌مرزی مقایسه نکنیم/ بحران‌ها برای رسانه‌ها هم فرصت است و هم تهدید/ لزوم فراگیری آموزه‌های مدیریت آتش‌نشانی در روزنامه‌نگاری بحران

رئیس دانشکده علوم ارتباطات دانشگاه علامه با اشاره به جایگاه روزنامه‌نگاری بحران در ایران و جهان، تأکید کرد: صداوسیما، رسانه رسمی ‌کشور است و در درون مرزهای ایران فعالیت می‌کند و به همین دلیل نه از جهت حرفه‌ای دستش برای عملکرد مشابه رسانه‌های خارجی باز است و نه به لحاظ مسائل امنیت ملی، توانایی عملکرد کامل را دارد.

فواید و معایب شبکه‌های اجتماعی در فصل امتحانات

خرداد و تیرماه، فصل امتحانات در ایران است و هر سال تعداد زیادی از دانشجویان و دانش‌آموزان در این ماه‌ها خودشان را آماده می‌کنند تا آموخته‌هایشان را محک بزنند که چقدر یاد گرفته‌اند.

پیشخوان مطبوعات

پیشخوان روزنامه های ورزشی

صفحه نخست روزنامه های ورزشی امروز شنبه 4 مردادماه 1396

پیشخوان روزنامه های صبح ایران

صفحه نخست روزنامه های امروز شنبه 4 مردادماه 1396

گالری تصاویر

بازدید هیئت عالی رتبه عراقی از دانشکده علوم ارتباطات

سلام حسن طه، معاون علمی و بین‌المللی وزارت آموزش عالی و پژوهش‌های علمی جمهوری عراق و هیئت همراه، از دانشکده علوم ارتباطات دانشگاه علامه طباطبائی بازدید کردند.

مراسم افتتاحیه دانشکده علوم ارتباطات

گشایش رسمی دانشکده علوم ارتباطات و بزرگداشت دومین سالروز درگذشت دکتر کاظم معتمدنژاد، پدر علوم ارتباطات ایران،سالن همایش‌های دانشکده مورخ 94/9/25

تب دانشگاه علامه