اخبار

اخبار دانشکده

برگزاری نشست «روز ملی ایمنی و حمل و نقل» در دانشکده ارتباطات

نشست «روز ملی ایمنی و حمل و نقل» با حضور استادان دانشگاه، مسئولان و اصحاب رسانه در دانشکده ارتباطات برگزار شد.

نمایندگان وزارت علوم اقلیم کردستان عراق با رئیس دانشکده ارتباطات دیدار کردند

نمایندگان وزارت علوم اقلیم کردستان عراق در دیدار با دکتر فرقانی رئیس دانشکده ارتباطات در خصوص همکاری های آموزشی و پژوهشی مشترک دیدار و گفتگو کردند.

امروزه با برچسب‌هایی مانند «نفوذ» جلوی تبادلات علمی‌ گرفته ‌می‌شود

نماینده مردم تهران، ری و شمیرانات در نشست «مطالبه دانشگاه از رئیس جمهور آینده» در دانشکده ارتباطات دانشگاه علامه طباطبائی اظهار کرد: کرامتی که به معنای منت نهادن باشد، کرامت و حرمت انسان را زیر سوال می‌برد و خدشه‌دار ‌می‌کند؛ در این بین یکی از مطالبات اصلی دانشگاهیان از حکومت و رئیس جمهور باید پیگیری حرمت و کرامت انسانی خودشان باشد.

علاوه بر تحلیل آشکار در خبر، تحلیل پنهان نیز داریم

نویسنده کتاب تکنیک‌های عملیات روانی در حوزه رسانه و خبر بیان کرد: ما چه بخواهیم و چه نخواهیم، مصرف کننده اطلاعات هستیم و علاوه بر تحلیل آشکار در خبر، تحلیل پنهان نیز داریم.

بررسی " کارنامه سیاسی و علل محبوبیت آیت‌الله هاشمی‌ " در دانشکده ارتباطات

در این نشست که با حضور حمیدرضا جلائی‌پور، عضو هیئت علمی گروه جامعه‌شناسی دانشگاه تهران و عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت و صادق زیباکلام، عضو هیئت علمی گروه علوم سیاسی دانشگاه تهران برگزار شد، جنبه های گوناگونی از فعالیت های سیاسی آیت الله هاشمی مورد بررسی قرار گرفت

معاون آموزشی دانشگاه از برگزاری دقیق و منظم کلاس های درس در دانشکده ارتباطات قدردانی کرد

دکتر نادر تعمت الهی معاون آموزشی دانشگاه علامه طباطبائی با ارسال نامه ای به رئیس دانشکده ارتباطات از برنامه ریزی دقیق و منظم دانشکده در برگزاری مطلوب کلاس های درس نیمسال دوم 95-96 قدردانی کرد .

اطلاعیه ها

مدیریت آموزش های آزاد برگزار می کند ؛

سمینار و کارگاه آموزشی با موضوعات " مهارت های مدیریت حرفه ای د رکسب و کار محصولات سالم و ارگانیک " و " اقتصاد سنجی کاربردی با نرم افزار EVIEWS "

اطلاعیه تکمیل پرسشنامه ارزشیابی استادان و دریافت کارت ورود به جلسه‌ی امتحان

دریافت کارت ورود به جلسه‌ی امتحان پایان ترم (نیمسال دوم سال تحصیلی 96-95)، به صورت اینترنتی می باشد.

اعلام زمان برگزاری آزمون زبان دانشگاه ؛

به اطلاع دانشجویان عزیز می رسانیم مدیریت آموزش های آزاد دانشگاه در نظر دارد مرحله‌دوم آزمون آمادگی تافل و مرحلۀ سوم از سلسله دوره‌های آمادگی آزمون تافل را برگزار کند.

دانشکده در رسانه ها

پروژه دموکراسی از خرداد ۷۶ تا اردیبهشت ۹۶

استاد ارتباطات دانشکده علوم ارتباطات گفت: شگفت آنکه مردمی که درگیر با مسائل و تنگناهای اقتصادی و معیشتی بودند، به کسی رأی دادند که دغدغه نخستش آزادی و جامعه مدنی بود.

نقش متفاوت روابط عمومی‌ها در عصر جولان «شهروند-خبرنگار»

عضو هیئت علمی دانشکده علوم ارتباطات : فضای مجازی شرایط کار روابط عمومی‌ها را به طور حتم تغییر داده است ولی نمی‌توان در مورد جهت آن به طور کامل قضاوت کرد. عملکرد فضای مجازی از دیدگاه مثبت را می‌توان این گونه توضیح داد که حضور شهروند-خبرنگاران امکان هرگونه تکذیب یا اظهارات نادرست را از روابط عمومی‌ها سلب می‌کنند.

رسانه‌ها توان تغییر در سیاست را دارند

امروزه از رسانه‌ها به عنوان یکی از مهم‌ترین ابزارها و نهادهای اجتماعی یاد می‌شود، اما در ایران گاهی تاثیر مطبوعات و رسانه‌ها در حد کشورهای توسعه‌یافته نیست و مسائلی مانند بومی‌سازی نه چندان عمیق فناوری رسانه و مضاف بر آن محدودیت‌های اجتماعی در قالب عرف، برخورد جامعه را با این مهم چندگانه کرده است. افزون بر موارد یاد شده، مباحث نسبی، سلیقه‌ای و گسترده در جامعه رسانه‌ای کشور معضل دیگر رسانه‌هاست که در ایام انتخابات نمود بارزتری دارد.

با تدریس عباس اسدی و عباسعلی رهبر؛

کارگاه تخصصی «شیوه‌های پیش‌بینی اخبار و مسائل سیاسی روز» برگزار شد

ثبت‌نام‌های انتخابات شبیه سریال‌های طنز بود

استاد ارتباطات دانشکده فقدان حزب و فقدان ارتباطات میان مردم و سازمان‌ها را از عوامل ثبت‌نام گسترده مردم در انتخابات عنوان می‌کند. افخمی همچنین به سبک زندگی ایرانی که رسانه‌ها و تبلیغات به مرور ساخته‌اند اشاره می کند و توضیحات جالبی ارائه می‌دهد.

مشکل رشته ارتباطات، نبود ارتباط میان دانشگاه و رسانه است

در زمینه زیرساخت‌ها و تسهیلات ارتباطی و فنی با کشورهای صاحب نام فاصله زیادی داریم و این موضوع برمی گردد به نگرشی که به ارتباطات و رسانه‌ها در کشورمان وجود دارد که متاسفانه گمان می‌رود که رسانه و فعالیت آن آثار تخریبی در جامعه برجای می‌گذارد.

پیشخوان مطبوعات

پیشخوان روزنامه های ورزشی

صفحه نخست روزنامه های ورزشی امروز چهارشنبه 3 خردادماه 1396

پیشخوان روزنامه های صبح ایران

صفحه نخست روزنامه های امروز چهارشنبه 3 خردادماه 1396

گالری تصاویر

بازدید هیئت عالی رتبه عراقی از دانشکده علوم ارتباطات

سلام حسن طه، معاون علمی و بین‌المللی وزارت آموزش عالی و پژوهش‌های علمی جمهوری عراق و هیئت همراه، از دانشکده علوم ارتباطات دانشگاه علامه طباطبائی بازدید کردند.

مراسم افتتاحیه دانشکده علوم ارتباطات

گشایش رسمی دانشکده علوم ارتباطات و بزرگداشت دومین سالروز درگذشت دکتر کاظم معتمدنژاد، پدر علوم ارتباطات ایران،سالن همایش‌های دانشکده مورخ 94/9/25

تب دانشگاه علامه